ЩО МОЖНА ЗАПРОПОНУВАТИ ДІТЯМ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

НА КАРАНТИНІ?

 

 

ІГРИ

Діти обожнюють грати! Крім того, гра - провідна діяльність їхнього віку, за допомогою якої вони досліджують навколишній світ, предмети та явища у ньому. Дитяча уява не має обмежень! Дорослі можуть допомагати малюкам використовувати іграшки по-різному: наприклад, машинки можуть не тільки «їздити»- їх можна сортувати за кольором, розміром, призначенням, відправляти їх на «автомийку» тощо. Можна склеїти кілька аркушів паперу та намалювати на них дороги і будинки – тоді ви отримаєте «місто», яким також можна «їздити». Це ж стосується й інших іграшок.  Ігри з улюбленими м’якими іграшками дитини можуть принести багато радості. Просто заповніть ванну іграшками та посадіть туди дитину.

  • Цікавими для малят є ігри з коробками. Якщо у вас немає – обов’язково придбайте таку коробку. З коробки можна побудувати фортецю, обмалювати її, обклеїти наліпками чи різними картинками, вирізаними зі старих журналів.
  • Переодягання та рольові ігри. Знайдіть вдома різноманітний одяг, прикраси та інший реквізит. Запропонуйте вашому малюку стати лікарем, пожежником, ветеринаром, фермером, астронавтом і таке інше. Дозвольте дитині брати ваші головні убори, шарфи, рукавички та взуття. Допомагайте їм з пошуком необхідних матеріалів.
  • Частину іграшок можна заховати: можливість час від часу діставати зі схованки «нову» іграшку вам дуже допоможе. 
  • Діти люблять співати і танцювати, особливо якщо ви приєднуєтеся до них!  Увімкніть музику та влаштуйте танцювальну вечірку. Співайте розвивальні дитячі пісні. Зробіть музичні інструменти: переверніть каструлі та відра догори дном, використовуйте дерев’яні ложки. Можна, наприклад, зробити маракаси, насипавши рис у порожні пляшки чи пластикові контейнери.
  • Грайте в шаради: імітуйте різних тварин рухами та голосом і пропонуйте дітям відгадати, що це за тварина. Грайте по черзі. 
  • Грайте в настільні ігри. Час карантину можна провести з користю та навчити дитину грати у шахи, шахмати, доміно, лото та інші.
  • Малюйте, ліпіть з пластиліну, грайте з різними матеріалами. Слід розвивати у дитини елементарні уміння, користуватися олівцем, ножицями; вчити її виготовляти різні вироби; разом з нею виготовляти вироби з паперу, пластиліну, з природних матеріалів. Важливо, щоб дитина отримувала задоволення від виконаної роботи, раділа результатам своєї праці. При цьому дозувати співвідношення між допомогою дитині та мірою її самостійності: завжди мають залишатися для неї посильні завдання для самостійного виконання.

   Ось різні варіанти  спільних творчих ігор

 

Їстівна фарба для пальців:   Все, що вам потрібно, це борошно, вода та харчовий барвник: налийте 1 склянку холодної води та всипте 1 склянку борошна в каструлю. Поступово додайте 3 склянки окропу та доведіть суміш до кипіння. Дайте їй вистигнути, розділіть на кілька частин та додайте харчові барвники. 

Ліпіть з пластиліну

https://www.youtube.com/watch?v=XZgpcWXs7ec&list=PLElG6fwk_0UkVY50JOJxntVz739M4pUsB

Якщо пластилін закінчився, ви можете самі зробити тісто  для ліплення за таким рецептом:

1 склянка борошна

1 стакан крохмалю (картопляний або кукурудзяний)

2 ст. ложки рослинної олії

1 склянка окропу

2 ст. ложки соку лимона

харчовий барвник

Борошно і крохмаль змішайте в мисці. Вмішайте дві ложки рослинної олії. У склянку окропу капнути барвник і лимонний сік. Виливаємо все це в миску і активно перемішуємо, після чого вимішуємо на рівній поверхні. Якщо тісто липне – додайте ще борошна.

Нанизуйте намистини на нитку, щоб зробити прикраси (нагляд дорослого обов' язковий під час ігор з намистинами та іншими дрібними предметами !). Якщо у вас немає намистин, зробіть прикраси або змійки з макарон, пір’їн чи ріжок. Макарони можна пофарбувати. 

Кільця з сухих сніданків + спагеті. Візьміть пластилін, зліпіть з нього кульку та вставте у неї кілька довгих макарон. Запропонуйте малюкові нанизати на спагеті кульки з сухих сніданків. А якщо вони різнокольорові, то це додасть грі певного навчального елементу (групування різних кольорів).

 

Зробіть разом цікаві поробки з паперу

Приклади саморобок із паперу

https://www.youtube.com/channel/UCpKlZnl88hGmT363eG4mtEg

Оригамі метелик для дітей

https://www.youtube.com/watch?v=DfgOMx31Ht8

Прості та швидкі оригамі для дітей. Звірі з паперу.

https://www.youtube.com/watch?v=JLV8_RZ-WEA

Цікаві поробки квітів з паперу

https://naurok.com.ua/post/shkola-florista-dizaynera-vesnyani-porobki-z-paperu

Як створити оригінальні закладки для книг власноруч. Ідеї, майстер-класи, схеми

https://naurok.com.ua/post/yak-stvoriti-originalni-zakladki-dlya-knig-vlasnoruch

Ідеї створення яскравих непересічних крашанок до Великодня

https://naurok.com.ua/post/ide-stvorennya-yaskravih-neperesichnih-krashanok-do-velikodnya

https://dityinfo.com/dozvillya/pishemo-pisanki-z-ditmi.html

Виготовлення листівок власноруч – мистецтво творити маленькі шедеври. Шість технік виготовлення листівок, зразки та схеми для натхнення

https://naurok.com.ua/post/listivkarstvo-abo-kardmeyking-mistectvo-tvoriti-malenki-shedevri

Майстер-класи для дітей

https://www.youtube.com/watch?v=O4Y-N59IBFg

Програма «Недільний сніданок» пропонує майстер-класи для дітей і батьків: малюємо долонями. Повний випуск програми дивіться за посиланням:

https://youtu.be/wDIWTgsBJes

 

                     Влаштовуйте домашні виставки зі зроблених дитиною виробів із паперу,                пластиліну, солоного тіста тощо

 

Готуйте разом з дітьми

Готуємо з дитиною: 5 рецептів для надсмачних канікул

https://1plus1.ua/spring/novyny/gotuemo-z-ditinou-5-receptiv-dla-nadsmacnih-kanikul

Готуємо з дитиною. 7 простих рецептів для будь-якого віку

http://www.biscotti-group.com/uk/gotuemo-z-dytynoyu-7-prostykh-retseptiv-dlya-bud-yakogo-viku

                                ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДІТЕЙ У САДОЧОК

Загальні правила для батьків:

  • Приводити дитину в групу не пізніше 8:30. Якщо ви запізнилися, не ображайтеся, якщо вихователь не зустрічає вашу дитину особисто – можливо, в групі вже розпочалися заняття і відволікання вихователя зіб’є дітей з робочого ладу.
  • Передавати дитину вихователю групи ОСОБИСТО. Не припустимим є приведення дитини до воріт дитячого садку з надією, що до групи вона дійде самостійно.
  • Приводити дитину здоровою! Ми всі розуміємо, що батькам треба на роботу, навіть якщо дитина захворіла, але інші діти не повинні через це ризикувати своїм здоров’ям, адже віруси в дитячому колективі поширюються дуже швидко.
  • Не давати дитині з собою ніяких продуктів харчування.
  • Не давати дитині в садок жувальну гумку.
  • Просимо вас прослідкувати, щоб в кишенях у дитини не було гострих, ріжучих і колючих предметів.
  • Педагоги готові розмовляти з вами про вашу дитину вранці до 8.15 та ввечері після 17.00. В інший час педагог зобов'язаний працювати з групою дітей і відволікати його не можна.
  • До педагогів групи незалежно від їх віку треба звертитися на Ви, на ім'я та по-батькові.
  • Спірні і конфліктні ситуації потрібно вирішувати у відсутності дітей.
  • Якщо ви не змогли вирішити якесь питання з вихователями групи, зверніться до вихователя-методиста та завідуючої.
  • В дитячому садочку Ви можете звернутися за консультацією і індивідуальною допомогою по всіх питаннях що цікавлять Вас відносно вашої дитини.
  • Якщо у вашої дитини День народження і ви хочете принести гостинець для всіх дітей – памятайте, що в садку не дозволяється пригощання сторонніми продуктами. Ви можете обрати нейтральний з алергічної точки зору гостинець (як правило, на батьківських зборах вирішується, який саме) і розкласти дітям в шафки, щоб вдома з дозволу батьків вони могли пригоститися.
  • Квитанції на оплату харчування дітей в дитсадку (50% сплачує держава, решту - батьки) готові 15 числа кожного місяця. Забирайте квитанції вчасно і сплачуйте до 20 числа.


Що треба мати дитині в дитсадку:

  • Змінне взуття – тапочки з задником або сандалі.
  • Змінний комплект одягу та нижньої білизни
  • Піжама для денного сну.