ЗВІТ КЕРІВНИКА

14 червня ,я звітуюся про проведену роботу у 2016-2017навчальному році. Так,як ми вже знаємо дошкільна освіта є першою сходинкою до здобуття якісних знань,фундаментом,на якому будується вся система освіти.

Максимально охопити дітей дошкільною освітою,забезпечити її якість і доступність незалежно від місця проживання,матеріального забезпечення,соціального походження таке завдання постало перед очільниками місцевої влади.

Отже 2 вересня 2016 року жителі с.Повча ,Миколаївка,чекали з особливим нетерпінням. Цей день запам’ятався мешканцям сіл не просто як сонячний день,але і як день відкриття дитячого садочка. Ця довгоочікувана подія  стала справжнім святом для дітвори та їх батьків. Різнокольорові повітряні кульки ,живі голуби,весела

музика,схвильовані батьки почесні гості і величезна к-сть подарунків – все говорило про те, наскільки значимо відкриття садочка для жителів села. Наш садочок є державною установою і перебуває у комунальній власності. Свою діяльність дошкільний заклад здійснює відповідно статуту, який пройшов державну реєстрацію. Виховання і навчання  в садочку ведеться державною мовою.

У 2016 – 2017 навчальному році було 100% охоплено дошільною освітою дітей  5-річного віку,а також майже всіх дітей 3- 4 років залучено до дошкільного закладу. У цьому навчальному році заклад відвідувало 30 дітей- де 19 із них стали випускниками. Метою нашого закладу є те,що ми шукаємо підхід ,ключик до кожного малюка,вчимо їх бути охайними, активними,вміти спілкуватися,висловлювати свою думку з іншими дітьми. А також ми створюємо сприятливі умови для всебічного розвитку особистості: морального, фізичного, естетичного, соціального,креативного, пізнавального, мовленнєвого і художнього. Заклад працює за такими програмами: « Впевнений старт» , «Українське дошкілля ». Головним завданням ,яке стоїть перед нами на даний момент і над яким ми працюємо є забезпечення достатнього рівня вихованості; розвитку життєвої компетентності ,адаптації дитини до соціально –побутових умов,адективної зорієнтованості у навколишньому середовищі. Тобто створення належних умов, сприятливих для становлення кожного малюка як особистості, що розвивається повноцінно і гармонійно. Свої завдання наш заклад реалізує у тісній співпраці із сімєю ,активне залучення батьків до освітнього процесу, консультування з питань психолого - педагогічної підготовки до виховання дітей. Протягом навчального року мною і моїми колегами були відвідані семінари – практикуми,які проводились в ДНЗ району. В садочку проводились свята ,конкурси,розваги сюжетно – рольові ігри,які позитивно впливали на виховання дітей,  та на оцінку  роботи вихователів і муз керівника. Всі працівники мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст». Питання підвищення фахової майстерності педагогів через самоосвітню роботу та інші форми роботи є актуальними і постійно знаходяться в полі зору керівника закладу.

На даний час ми покладаємо великі надії на те, що все що ми робимо,дасть нам можливість для того, щоб наш дитячий садочок був улюбленим місцем перебування малюків, щоб вони завжди поспішали до нашого порогу з усмішками ,де ми їх радо будемо чекати.

Всім дякую за увагу.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Download
звіт керівника2020.pdf
Adobe Acrobat Document 135.6 KB

Звіт керівника 2020-2021н\р.

Аналіз роботи за 2020 -2021 навчальний рік

Згідно з наказом МОНМС України від 23.03.05 №178 «Про запровадження звітування керівників дошкільних і загальноосвітніх та прфесійно- технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю на виконання завдань визначених законом(розділом 10 національної доктрини )розвитку освіти та закону України».

Сьогодні 18 червня ми проводимо звіт адміністрації закладу дошкільної освіти про проведену роботу у 2020 -2021 н\р. Наш заклад дошкільної освіти є державною установою і перебуває у комунальній власності. Свою діяльність заклад здійснює відповідно статуту, який пройшов державну реєстрацію. Виховання і навчання в закладі ведеться державною мовою. У 2020-2021 навчальному році було 100% охоплено дошкільною освітою дітей 5річного і 6річного віку, а також всіх бажаючих  дітей 3 -4 років залучено до закладу дошкільної освіти «Капітошка». У цьому навчальному році відвідували 50 дітей з с.Миколаївка та Повча а з березня місяця ще з с.Мильча 10дітей,– де 30 з них стали випускниками дошкільного закладу. Метою нашого закладу- є те ,що ми шукаємо підхід ,ключик до кожного малюка, вчимо їх бути  охайними ,активними, вміти спілкуватися ,висловлювати свою думку з іншими дітьми. А також ми створюємо сприятливі умови для всебічного розвитку особистості: морального ,фізичного, соціального, пізнавального ,креативного, мовленнєвого художнь- естетичного.

У садочку нараховується 11 ,9 штатних одиниць.

1.-ставка директора ;

2.вихователя – 3,6;

3.помічник вихователя 2,3;

4.муз керівник -0,5;

5.медсестра -0,5;

6.завгосп -0,5;

7.машиніст по пранню білизни 0,5;

8.слюсар ремонтник -1;

9.прибиральник службових приміщень – 0,5;

10.кухар1,5;

Заклад працював за такими програмами: «Впевнений старт», «Українське дошкілля».Головним завданням яке стоїть перед нами на даний момент і над яким ми працюємо є забезпечення достатнього рівня вихованості дошкільнят, розвитку життєвої компетентності дитини до соціально побутових умов, адекватної зорієнтованості у навколишньому середовищі, тобто створення умов сприятливих для кожного малюка , як особистості, що розвивається повноцінно і гармонійно. Свої завдання наш заклад реалізує у тісній співпраці з сім’єю, активне залучення батьків до освітнього процесу, консультування з питань психолого педагогічної  підготовки до виховання дітей. Протягом навчального року мною і моїми колегами були долучені до семінарів- практикумів, які проводилися онлайн. В нашому садочку проводилися  різні свята, конкурси , розваги. сюжетно рольові ігри ,бесіди ,які проходили в закритому режимі .Вони позитивно впливали на виховання дітей та на оцінку роботи вихователів та муз керівника. Троє педагогічних працівників мають вищу освіту ,двоє середньо спеціальну та кваліфікаційну категорію спеціаліст. Питання підвищення фахової майстерності педагогів через самоосвітню роботу, та інші форми роботи є актуальними і постійно знаходяться у полі зору керівника закладу.У 2021 році два вихователів  і муз керівник підвищили кваліфікацію Велике спасибі за підтримку ,взаєморозуміння ,матеріальну і моральну допомогу хочу висловити Інні Миколаївні Іванюк. Дякую батькам вихованців та моєму колективу, не можливо не згадати очільника відділу освіти Тетяну Наркисівну Кохан . Наші батьки є активними учасниками  всіх наших міроприємств ,за що ми їм вдячні,але нажаль цьогоріч в умовах карантину свята відбувались без участі гостей,крім свята випускного балу.

На даний час ми покладаємо великі надії на те, що все що ми робимо дасть нам можливість для того ,щоб наш дитячий садочок став улюбленим місцем для перебування малюків. Щоб вони завжди поспішали до нашого порога з усмішками ,де ми їх радо будемо стрічати.

 

Дякую усім за увагу 

Протокол№2

Загальних зборів педагогічного колективу ,батьківського комітету ,ради, піклувальної ради Повчанського ЗДО «Капітошка» та громадськості

   18.06.2021 року

Секретар – Бондарчук Я.В.

Лічильна  комісія – Андрощук Л.М.

                                           Косінська М.С

Педагогічного колективу – 5чол.

Батьківського комітету – 2чол.

Громадськість -2чол.

Всі присутні – 16 чол.

Відсутні – 

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ:

Звіт директора ЗДО «Капітошка» М.М.Тітаренко про свою діяльність за підсумками 2020– 2021 навчального року.

СЛУХАЛИ:

М.М.Тітаренко директора Повчанського ЗДО «Капітошка» про свою діяльність  за підсумками  2020- 2021 навчального року.(звіт додається)

ВИСТУПИЛИ:

1.Кохан Т.Н.-начальник відділу освіти культури і туризму, яка проаналізувала роботу директора Повчанського ЗДО «Капітошка» у 2020 -2021 н\р. відмітила досягнення колективу навчального закладу та оцінила роботу директора на задовільно.

2.Онищук О.С. –представник батьківського комітету, яка від імені всіх члені батьківського комітету подякувала директору ЗДО «Капітошка» за її діяльність та плідну співпрацю, оцінила роботу на задовільно.

УХВАЛИЛИ:

Діяльність директора Тітаренко М.М. за підсумками 2020-2021 навчального року. вважати задовільною.

     Секретар             ________________Бондарчук Я.В.

   Лічильна комісія ________________Андрощук Л.М.

 

                                 ________________Косінська М.С.

звіт керівника 2022р.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства  освіти і науки України від23.03.2005р.№178.Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадскістю.

1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛьності ЗАКЛАДУ дошкільної освіт

 Заклад дошкільної освіти «Капітошка» розпочав функціонування з 2008 року.

Садочок  знаходиться у комунальній власності Повчанської сільської ради. Працює за п’ятиденним робочим тижнем. Режим роботи закладу 10,5 годин: з 8.00 до 18.30год .

Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України, Закону України « Про освіту», Закону України « Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, Статуту ЗДО , Колективного договору та інших розпорядчих документів.

Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

Діяльність керівника дошкільного закладу направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

ЗДО має типове приміщення.

За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 45-50 місць для дітей віком від 3-х років до 6 років.

Комплектація груп дітьми в 2021-2022 навчальному році складала – 50 дітей.

Групи комплектуються за віковими ознаками (одновікові), відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в закладі дошкільної освіти з урахуванням батьківських запитів , за поданням батьками відповідних документів на комплектацію.

В ЗДО функціонували 2 вікові груп:

- 1 групи для дітей середнього дошкільного віку;

- 2 групи для дітей старшого дошкільного віку.

2 групи укомплектовані згідно програмових та санітарно – гігієнічних вимог.Середньомісячне відвідування в умовах адаптивного карантину складає 45 – 50% .

У 2022 році ЗДО випустив 14 випускників.

Станом на 1 червня 2022 року зареєстровано 50 заяв на влаштування дітей до ЗДО “Капітошка” на 2022- 2023 навчальний рік.

2. Кадрове забезпечення:

В закладі дошкільної освіти проводиться відповідна робота, направлена на забезпечення закладу кадрами.

Трудовий колектив налічує 14 працівників.

Із них :  6– педагогічні працівники;

8 – технічний персонал .

Педагогічний процес у ЗДО «Капітошка» забезпечують 6 кваліфікованих спеціалістів: директор та 5 вихователів, музичний керівник, 3 працівників мають вищу педагогічну освіту, 1-незакінчена вища; 2- середню спеціальну освіту.

З них :

· другу кваліфікаційну категорію – 1 вихователь

· кваліфікаційну категорію «спеціаліст» – 4 вихователі

Вакансій педагогічних працівників на початок 2021 – 2022 навчального року не було. На кінець року не було .

Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів: І раз на 5 років педагогічний склад проходить курси підвищення кваліфікації при РІОППО атестацію на відповідність займаній посаді.

Раз на місяць у ЗДО проходить методична година, на якій педагоги мають можливість підвищувати свій фаховий рівень у ході проведення консультацій, семінарів, практикумів. До кожної педагогічної ради вихователі готують відкриті покази занять та режимних моментів, які переглядаємо колективно, проводимо роботу над помилками. Педагоги мають змогу підвищувати свій фаховий рівень і в процесі відвідування методичних об’єднань, педагогічних майстерень. Протягом року вихователям надавалися консультації згідно річного плану. Індивідуальні форми методичної роботи з педагогічними кадрами включали наставництво, консультування, взаємовідвідування занять, самоосвіту педагогів. Окремо консультувались вихователі зі стажем роботи, вихователі – початківці, вихователі без фахової освіти. З молодими спеціалістами на початку та в кінці року було проведено анкетування та тестування: «Професійна компетентність»; «Які труднощі виникають у роботі»; «Заняття в ЗДО: поняття, види, особливості побудови»

1 вихователь  пройшов курси підвищення кваліфікації

В закладі працює 8 технічних працівників :завгосп,  кухар;помічник кухара 2 помічників вихователя,1 слюсар –ремонтник,1 праля,1 медсестра.

3. Організація навчально-виховної роботи

Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо - виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ЗДО, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту. Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в ЗДО «Капітошка» у 2021-2022навчальному році визначався освітньою програмою «Впевнений старт» , «Українське дошкілля». Поряд з тим ЗДО використовує інноваційні технології: розвивальні ігри Воскобовича, Кюїзенера, Дьєнеша, технологію Н.Гавриш, дослідницько – пошукову діяльність, LEGO -конструювання. Організація діяльності закладу в 2021-2022 навчальному році здійснювалась відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 30.07.2020 № 1/9 - 411 «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році».

Провівши аналіз освітньої та методичної роботи за 2021-2022 навчальний рік, враховуючи досягнення і перспективи розвитку , анкетування педагогів , робота ЗДО у 2021 – 2022 навчальному році була спрямована на розв’язання таких завдань:

1. Вдосконалювати роботу за авторськоютехнологією Н.Гавриш.

2. Продовжувати поглиблене використання у практиці роботи з дітьми дошкільного віку ігрових технологій В.Воскобовича, Кюїзенера, Дьєнеша,ЛЕГО – конструювання.

3.Сприяти розвитку творчих здібностей дошкільників засобами музичної діяльності.

Вирішення окреслених завдань здійснювалось шляхом пошуку нового змісту, форм і методів роботи з педагогічним колективом.

Критеріями результативності методичної роботи були:

- підвищення рівня професійної компетентності педагогів;

- об’єктивність вивчення рівня компетентності дітей.

Належна увага в ЗДО приділялась самоосвіті педагогічних працівників. Педагогічна освіта здійснювалась різнобічно: проходження курсів підвищення кваліфікації, систематичного вивчення методичної, психологічної, педагогічної літератури. Протягом навчального року всі педагоги ЗДО постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі методичних об’єднань, педагогічних майстерень, педагогічних лабораторій . Форми роботи в зв’язку з карантинними обмеженнями відбувалися в режимі он-лайн (платформа MEET). У зв’язку з карантинними обмеженнями.

Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі форми методичної роботи:

Семінари,педагогічні ради,а також міністерська перевірка EGERS-3 (школа оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти) листопад

1. Про завдання діяльності колективу та пріоритетні напрямки створення іміджу сучасного дошкільного закладу (серпень 2021)

2. Розвиток сенсорних умінь дошкільників засобами конструктивної діяльності (25.11.2021)

3. Навчання дітей дошкільного віку складати розповіді за картиною (31.03.2022)

4. Підсумки навчально-виховної роботи (20.05. 2022)

Планування контролю за станом освітнього процесу в дошкільному закладі було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям. Адміністрацією закладу дошкільної освіти здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Питання щодо виконання програмно-методичного забезпечення освітнього процесу перевірялись під час тематичного, оперативного, попереджувального та порівняльного контролю. Результати контролю заслуховувались на педатгогічних радах, нарадах при директору, виробничих нарадах.

Перша педагогічна рада відбулася у формі круглого столу:

- в обговоренні і затвердженні плану на новий навчальний рік приймав участь весь педагогічний колектив; педагогам були надані рекомендації для роботи в ЗДО в умовах пандемії;

- було відмічено успіхи та недоліки в роботі в процесі підготовки груп до нового навчального року.

5. Система роботи щодо соціального захисту дитини:

На початку навчального року було надано списки дітей пільгових категорій до бухгалтерії Повчансьої с\р. На підставі поданих документів було видано наказ «Про забезпечення цих дітей пільгами в оплаті за харчування».

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей.

Організація харчування ведеться відповідно до інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я  України від 17.04.2006р.№298-227

Оснащення матеріально-технічної бази організації харчування забезпечує оптимальні умови для прийому ,зберігання ,обробки і приготування продуктів харчування. В закладі складене примірне двотижневе меню, яке затверджене  сільським головою та погоджене начальником держспожив- служби. Вартість харчування на сьогоднішній день становить 50 грн. 50% -батьківська плата;50% -з бюджету с\р. У закладі харчуються діти пільгових категорій:

 безкоштовно  -діти, батьки яких є учасниками АТО, діти  із малозабезпечених сімей,

 50%- діти з багатодітних сімей.

Протягом року здійснювався контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування, приготуванням  страв, дотриманням технологій приготування їжі. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.

 Завгосп своєчасно надавав постачальнику заявки на продукти харчування відповідно до примірного меню затвердженого сільським головою та начальником держспоживслужби. Продукти харчування приймаються до закладу якісні та із супроводжувальними документами. Вівся журнал обліку продуктів харчування відповідно до вимог ведення ділової документації.З 01.січня 2-22р. Повасьий ЗДО прейшов на організацію харчування згідно постанови №305 від 24.03.2021.

Медсестра слідкувала за харчуванням дітей, дотриманням термінів та зберігання і реалізації продуктів, проводила зняття проб готових страв, забезпечувався належний стан ведення документації журналів медсестри.

Медичне обслуговування в ЗДО здійснювалося протягом року медичною сестрою. У кожній групі наявний листок здоров’я вихованців; здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно оздоровчої роботи. Щодо медогляду працівників закладу та згідно санітарного регламенту кожен працівник за планом ( два рази на рік) проходить медичний огляд.

Помічники вихователя суворо дотримувались правил збереження миючих та дизенфікуючих засобів, правил миття посуду, графіка прибирання приміщень. Під час прогулянки дітей проводилися протягові провітрювання. Проводили заміну постільної білизни (1р в 10 днів) а рушники по мірі їх забруднення.

Ще одне з головних напрямків в роботі керівника є укріплення матеріально-технічної бази закладу.

Адміністрація ЗДО разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази підтримуючи її в робочому стані. Фінансування потреб закладу проводиться централізовано бухгалтерією Повчанської с/р.

Протягом навчального року систематично здійснювалась виплата заробітної плати працівникам.

Про те існує ряд проблем, що потребує вирішення:

·         Підключення інтернету

·         Облаштування території ЗДО парканом

·         Я і мій колектив хочемо працювати, тому ми ставимо все нові і нові завдання, і першочергове завдання – створення умов для виховання та оздоровлення наших дітей. На мою думку, головним є те, що заклад прагне бути тим місцем, де діти можуть фізично розвиватися, навчатися, виховуватися, зміцнювати своє здоров’я, реалізувати свої здібності, весело і щасливо жити.

Рік не простий,деякі плани,ідеї та задуми вдалося втілити в життя,дещо перекреслила війна. Але ж ми -нація нескорених.Ми швидко переформатувалися поєднали волонтерство освітнє та громадське,опанували дистанційну роботу в дошкіллі та готували на кухні.Головне що ми разам і ми єдині – бо в єдності наша сила.

 

Від імені всього колективу закладу і особисто від себе висловлюю всім подяку працівникам закладу, батькам вихованців та сільському голові, начальнику освіти які не байдужі до життя дошкільного закладу та приймають активну участь у заходах щодо його покращення. Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками, громадськістю та сільською радою.

Протокол№1

Загальних зборів педагогічного колективу ,батьківського комітету, піклувальної ради Повчанського ЗДО «Капітошка» та громадськості

   28.06.2022 року

Секретар – Бондарчук Я.В.

Лічильна  комісія – О.М.Жабокрицька

                                Заєць О.Я.

Педагогічного колективу –3 чол.

Батьківського комітету – 2 чол.

Громадськість -2чол.

Всі присутні – 15 чол.

Відсутні – 2

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ:

Звіт директора ЗДО «Капітошка» М.М.Тітаренко про свою діяльність за підсумками 2021– 2022 навчального року.

СЛУХАЛИ:

М.М.Тітаренко директора Повчанського ЗДО «Капітошка» про свою діяльність  за підсумками  2021- 2022 навчального року.(звіт додається)

ВИСТУПИЛИ:

1.Кохан Т.Н.-начальника відділу освіти і соціально-культурної сфери, яка проаналізувала роботу директора Повчанського ЗДО «Капітошка» у 2021 -2022 н\р. та відмітила досягнення колективу навчального закладу .

2.Іванюк І.М.–голову ТГ, яка подякувала директору ЗДО «Капітошка» за її діяльність та плідну співпрацю.

УХВАЛИЛИ:

Діяльність директора Тітаренко М.М. за підсумками 2021-2022 навчального року. вважати задовільною.

     Секретар             ________________Бондарчук Я.В.

   Лічильна комісія ________________О.М.Жабокрицька.

 

                                 ________________О.Я.Заєць